Tootegrupid

Vaigukips 1kg

Hind: 4,40 €
Tootekood:  1000045
Ühik:  kg
Laoseis:  669
Spetsiaalne kips vaiguga, mis annab toodetele portselanilaadse välimuse. Mittetolmav ning mitte kergesti purunev. Kasutatakse suveniiride, kaunistuste jms. esemete valmistamiseks. Tooteid võib hõõruda liivapaberiga, värvida, katta kullatistega jne.
Kipsisegu sisse võib segada veebaasil värve (nt akrüül).
Kogus (kg):  

Siidjas ja tihe vormimismaterjal reljeefsete vormide, kujude ja mudelite valmistamiseks. Vaigukips kivistub kiiresti, ei murene ega määri.

Vaigukipsist valmistatud esemed on kõvad, portselanitaolised, valged,võib lihvida liivapaberiga jne.

  • Valge pulber, mis on veega väga lihtsasti segatav.
  • Ei ole kahjulik nahale ega kahjusta tervist.
  • Ei ole ohtlik ümbruskonnale. 
  • Segu valmistada vahekorras 1-3le. 1kg kipsi, 0,3l vett (tekib hapukooretaoline mass).
  • Valmissegu kasutamisaeg u 15 min.
  • Tardumisaeg u 20 min.
  • Pinnatugevus üle 200N/mm2.
  • Vastab sertifikaadile ISO-9001.

KASUTUSJUHEND:

Määrake kipsipulbri vajaminev kogus vastavalt ülaltoodud segumahule. Mõõtke kipsipulber kuiva mõõteklaasiga. Valage segamisanumasse vett 1/3 pulbrimahust, valage pulber vette, laske hetk paisuda ja segage hoolikalt umbes 1 minut. Suuremate koguste segamiseks soovitame kasutada mikserit. Vormid eelnevalt määrida Gedeo vedelvaseliiniga ( võib kasutada ka õli ). Valage vajalik kogus segu vormi, et katta selle põhi – et vältida võimalikke õhumulle ning et saada valmistööl sile pind. Pärast seda võib ülejäänud kipsisegu valada ühtlaselt vormi.

Riputuskonks, pael vms kinnituseks mõeldud ese tuleb asetada kipsisegu sisse enne selle tardumist. Soovitavalt kohe peale kipsisegu vormi valamist või vahemalt 5-.10 minuti jooksul kui kips on veel pehme.

VORMI ERALDAMINE:

Mudeli saab vormist eraldada umbes 30min. pärast. Kasulik on mudelid asetada liikuva õhu kätte ja puidust alusele lõplikuks kuivamiseks.

MUDELI PINNA VÄRVIMINE:

Värvimiseks sobivad Pebeo keraamikavärvid „Ceramic“ või Pebeo akrüülvärvid „Deco“ mille valikus on nii läikivaid,pärlmutterjaid kui matte toone.

Vesiemulsioonvärvidega ( „Deco“) võib mudeleid värvida 2-8 tunni pärast vormist eemaldamist. Kui kasutatakse emailvärve („Ceramic“) või mudelid kaetakse õhukindla kilega, peab tardumine ja kuivamine olema lõppenud.

Temperatuuril 20-25C vajavad esemed kuivamiseks vähemalt 2 päeva, seda aega saab lühendada 24 tunnini kui mudeleid hoida temperatuuril 40C.

NÄPUNÄITED:

Oluline on kasutada vaid puhast vett ja anumaid.

Kipsipulbrit hoida kinnises, niiskuskindlas pakendis.

Alla 3 aastased lapsed peavad tegelema vormide valamise, värvimisega täiskasvanu juhendamise ja järelevalve all.

Sarnased tooted