Tootegrupid

Õlivärv Huile D'Art 37ml/ 173 indian yellow

Hind: 3,70 €
Tootekood:  014173
Ühik:  tk
Laoseis:  1
Pigmendirikas eriti peeneteraline õlivärv.
Kogus (tk):  

HUILE D`ART ÕLIVÄRVID

HUILE D`ART on täiesti uus eriti peeneteraline õlivärvide põlvkond. Värvid on saadaval 60-s erinevas toonis ja 3 seeriaklassis, mis on intensiivsed ja sügavad ning tagavad erakordselt pikaajalise stabiilsuse. Pigmendirikas ja õline aines on sobiv kõigiks maalimistehnikateks ja võimaldab igaühel täiel määral avada oma loovat vaimu.

Kuigi õlivärvid on tüüpiline traditsiooniline toode, on nende loomine väga keeuline. Pebeo ja Rahvuslik Valguskaitse Mõõtmiskeskus ( National Photoprotection Evaluation Centre ) teostasid koos süvauuringu õlivärvide lagunemise kohta aastate jooksul. HUILE D`ART on nende uurimistööde ja koostisosade põhjaliku valiku vili ning garanteerib maalide pikaealisuse.

OMADUSED:

* Värvuse intensiivsus ja püsivus

* Eriti hea vastupidavus termo- ja valgusoksüdatsioonile

* Valged toonid on eriti vastupidavad kolletumisele

* Ülimalt peenelt jahvatatud

* Õlirikas aines

* Erinevate värvide ühetaoline viskoossus

* vedeldid, õlid ja abivahendid, mis aitavad saavutada soovitud efekti

* Puutekuiv 3-6 päeva pärast ( keskmise värvipaksuse korral )

KASUTAMINE:

Pebeo õlivärvide sari HUILE D`ART pakub harmoonilist ja tasakaalustatud 60 värvitooni gammat- Orgaanilised ja mineraalsed pigmendid on põhjalikult valitud ja hoolikalt segatud vastavalt nende omadustele ( valguskindlus, katmisvõime, värvuse erksus jne. ). Väga peen jahvatus annab värvidele tugevuse ja erilise intensiivsuse.

Värvide aines on õlirikas ja elastne ning sobib kõigile maalimistehnikatele, lasuurmaalist kuni paksude tugevate värvikihtideni. Värvid annavad hästi edasi kunstniku pintslilööki ilma seda pehmendamata. Viskoossus, mis on ühesugune erinevate värvitoonide korral, teeb värvide kasutamise hõlpsaks. Sikatiivõlide kui sideaine valik on üks olulisemaid tegureid maali pikaealisuse tagamiseks selliste pöördumatute kahjustuste ärahoidmiseks nagu üldine tumenemine, kolletumine, säravuse varieerumine või mikropragude tekkimine. Tänu uurimistöödele on Pebeo leidnud suurepärased õlide segud, mis tagavad maalide optimaalse säilivuse. HUILE D`` ART värvidel on eriline vastupidavus kolletumisele.

Kuivamine toimub progresseeruvalt värvi keskme suhtes, mis väldib "apelsinikoore" efekti tekkimist.

SOOVITUSED:

Õlivärvitehnika kuldne reegel on: maali rasvaselt üle lahja. Iga järgmine kiht peab olema elastsem alumisest, et vältida pragunemist ja ketendamist. Lahja alusmaaling tehakse piiritusega lahjendatud värvidega. Aluse pinna kvaliteet on määrava tähtsusega töö pikaealisuse tagamiseks. Pebeo pakub kunstnikele lõuendeid rullis ja raamidel, mis on valmis kasutamiseks. Kruntimata lõuendid, puitplaadid või puitkiudplaadid tuleb eelnevalt katta tugevasti lahjendatud kipsiga. Pärast kuivamist kaetakse pind lahjendamata kihiga. HUILE D`ART vahendid vähendavad halvasti ettevalmistatud pinna haakuvusdefekte. kuivamisajaks on soovitav planeerida 6 kuud ja võimaluse korral kuni aasta paksemakihilise maali korral enne selle katmist lakiga.

LISATOOTED:

* Piiritused ja lahustid on värvide vedeldamiseks ja samuti töövahendite puhastamiseks.

* On  mitmeid abivahendeid, igaüks oma erilise mõjuga. Kui lisada neid värvidele, siis muudavad nad värvi tekstuuri, läiget ja läbipaistvust. Nad mängivad olulist rolli lasuurmaalingu korral.

* Sikatiive lisatakse vaoshoitult, et kiirendada kuivamist. Nad tõhustavad oksüdeerimisreaktsiooni ja neid peab kasutama ettevaatlikult, et hoida ära pinna defekte.

* lakkidel on 2 põhirolli: ühtlustada maali lõplikku ilmet ja tagada maali pikaaegne kaitse.

* pebeo pakub laialdast õlimaali abivahendite valikut:

 

TÄHISTUSED:

Valitud pigmendid ja nende kontsentratsioon määravad iga värvitooni seeria ja omadused ( säravuse, katmisvõime, püsivuse, valguskindluse). Seerianumber on viitenumbri esimeseks numbriks. Rahvusvaheline pigmentide ja värvainete klassifitseerimissüsteem, värviindeks, koosneb kahest tähest, mis märgivad pigmendi värvikategooriat ja kuni viiest numbrist, mis märgivad keemiliselt konkreetset pigmenti. pebeo õlivärvidele on antud iga värvitooni värviindeks vastavalt tabelile ning samuti on see iga toote sildil.

PW - valge pigment                                    PB - sinine pigment

PY - kollane pigment                                   PG - roheline pigment

PO - oranz pigment                                    PBr- pruun pigment

PR - punane pigment                                   PBk- must pigment

PV - violetne pigment

VALGUSVASTUPIDAVUS:

Värvitooni vastupidavust päevavalgusele iseloomustatakse valgusvastupidavusega. See ei sõltu mitte ainult pigmentide kvaliteedist, vaid kõigist värvi komponentidest: pigmentidest, sideainetest, täitevainetest, lisanditest. Valgusvastupidavust määratakse laboratoorsetel katsetel vastavalt ameerika standardile ASTM D-4303

***/I     - eriti vastupidav

**/II     - vastupidav

*/III     - vähe vastupidav

LÄBIPAISTVUSE ASTET NÄITAVAD:

Läbipaistvuse aste sõltub loomulikult värvikihi paksusest, aga ka pigmentidest, nende granulomeetrilisest jaotusest ja valguspeegelduse indeksist.

T         - läbipaistev

T/O      - poolläbipaistev

O         - opaakne ( mitteläbipaistev )

Sarnased tooted