Categories

Marbling 45ml/ 03 bengal pink

Price: 3,70 €
SKU:  130003
Brand:  Pebeo
Unit:  pcs
Qty:  4
Qty. (pcs):  
MARMOREERIMISVÄRVID

Sobivad kasutamiseks kangal, paberil, puidul vms.

 

* Värvid on valmis kasutamiseks ja neid võib omavahel segada

* Lahjendaja: vesi

* Kinnitamine : triikrauaga puuvilla positsioonil 2-3- minutit

KASUTAMINE:

Marbling värve kasutatakse tehnikas, mis on inspireeritud riisipaberi marmoreerimisest Jaapanis XII sajandi raamatuköitjate poolt. Tehnika seisneb värvide kandumises värvitavale objektile selle lihtsal kontaktil värvitud pinnaga. See tehnika nõuab kannatlikkust, tähelepanu ja veidi praktiseerimist erinevate materjalidega: kanga, paberi, bristoli paberi ja puiduga.

Kangal tuleb värvid kinnitada pärast kuivamist triikrauaga ( 3 minutit puuvilla positsioonil ) pahupoolelt.

Pebeo Marbling värve saab omavahel segada tekitades hulgaliselt värvitoone. Marbling värvid on 45ml tilgutiga pudelites, mis teeb nende käsitlemise mugavaks.

Marmoreeritud kangaid võib pesta temp. 40C pärast triikrauaga fikseerimist.

paksendaja vesivanni on võimalik kasutada mitu korda järjest. Siiski on parem kasutada vannis vähest paksendaja kogust ja seda sageli vahetada.

VANNI ETTEVALMISTAMINE:

Paksendaja vann on vaja eelnevalt ette valmistada. Puistake 3 teelusikatäit Marbling paksendja pulbrit 1 liitrisse külma vette. Segage kohe kiiresti vispeldades ja laske seejärel seista vähemalt 2 tundi. Järgnevalt valage geel 1+2 cm paksuse kihina lamedasse plastik- või metallvanni, mis on suurem värvitavast esemest.

MARMOREERIMISE TEOSTAMINE:

1. kasutades tilgutit kandke valitud Marbling värvid vanni pinnale ( vajadusel segage soovitud toonid enne plasttopsides), eelistatav on heledate ja tumedate toonide vaheldumine. Nad võivad kattuda kuid ei segune vannis.

2. laske värvilaikudel mõne minuti jooksul valguda ja seejärel töödelge neid puupulgaga. Liigutades värve erinevates suundades on võimalik saavutada erinevaid mustreid: täpilisi, triibulisi, laike jne. Kontsentriliste laikude saamiseks on vaja vaid asetada värvitilgad üksteise peale.

3. kui värvid on vanni tiilgutatud ja joonis vannis valmis, siis asetage värvitav paber vms. ettevaatlikult värvimisvanni pinnale. laske tal lebada 10-15 sekundit enne eemaldamist. Loputage kiiresti värvitud eset voolava vee all, et eemaldada liigne geeli ja värvi segu. Asetage värvitud ese tasasele alusele ja laske tal kuivada.

SOOVITUSED:

Need instruktsioonid on vaid suunavat laadi. Alati on soovitav teha teste valitud materjalidega enne tööle asumist. Mõnedel materjalidel võivad toonid pärast kuivamist muutuda mõnevõrra heledamaks. Kangastest on kõige parem kasutada atlassi või voodrisiidi, kuna selle läige muudab hiljem Marbling värvid säravamaks.

On võimalik ka Pebeo Marbling värvidega dekoreerimine. Kui objekt on lame, siis toimige nagu paberi või kangaga. Kui see on kolmemõõtmeline, siis on eelistatavad lihtsad vormid, nii et kõik selle tahud saaksid olla kontaktis värvivanni pinnaga. Pöörake eset vanni pinnal ilma sukeldamata nii, et värv kandub esemetele.

Similar products